Transit schoolverlatersdagen voor onze zevendejaars

Verder studeren of gaan werken? Voor vele laatstejaarsleerlingen is het einde van de middelbare school het begin van een nieuwe en spannende fase in hun leven.

TRANSIT schoolverlatersdagen laat onze laatstejaarsleerlingen kennismaken met de start van hun loopbaan. Tijdens dit unieke concept bundelen deskundigen uit verschillende organisaties gratis hun krachten om onze jongeren op een eigentijdse manier te informeren.

Inschrijven bij de VDAB? Recht op vakantie of kinderbijslag? Het eerste loon? Recht op jeugdvakantie? In verschillende workshops krijgen onze leerlingen praktische tips & tricks mee rond solliciteren en hun rechten & plichten op de arbeidsmarkt. Allemaal informatie die vroeg of laat van pas zal komen voor een vlotte start van een carrière.

Onze leerlingen 7AD en 7RE gaan te voet naar Het Getouw op 22 februari in de voormiddag. Het programma:

08.30 u – 08.45 u: Onthaal van de leerlingen en leerkrachten + verdeling in groepen

09.00 u – 10.20 u: Deel 1: VDAB + toneelstuk ‘Wij Willen Werk.’

10.20 u – 10.40 u: Pauze

10.40 u – 12.00 u: Deel 2: vakbonden: ‘sociale zekerheid’ en ‘arbeidsrecht’