SJB = leerlingenparticipatie

Leerlingenparticipatie kent in onze school al een lange traditie.

Bij het leerlingenparlement krijgen de leerlingen de kans om onderwerpen aan te brengen om de school en het schoolleven aangenamer te maken. Dat leerlingenparlement is vertegenwoordigd in de schoolraad, brengt verslag uit in de directieraad en neemt deel aan de KSOM-uitwisselingsraad.

Naast het leerlingenparlement zijn er ook nog de leerlingenraden. Zij organiseren vooral activiteiten voor de leerlingen. Zo zijn er de cultuurraad, de sportraad, Amnesty International, de sociale mediaraad, de milieuraad en nog vele andere raden. De leerlingen nemen het initiatief voor deze raden.

In het begin van het schooljaar maken de oudere leerlingen de raden bekend aan alle derdejaars (Impact) om daarna vrijwilligers te vragen die de raden levendig houden.

Ook de vertrouwensleerlingen, de leescoaches en de PAL zijn initiatieven op onze school die volop de ‘engagements’-kaart van leerlingen trekken.

Op deze link vinden jullie een ruime voorstelling van de leerlingenraden en hun werkveld.

De voorzitters van de verschillende raden voor 2016-2017 zijn terug te vinden in dit overzicht.